Vinotéka a vinárna "U MYDLÁŘE"

Božský tatarák

   Tatarák je sakra dobrá pochutina, která se dobře hodí k jakému-koli druhu popíjení, ale my jsme dlouhodobým zkoušením zjistili, že bezvadně doprovodí perlivá vína, která jeho výraznou masovou a kořenitou příchuť osvěží a vyváží. 

   Použili jsme falešnou hovězí svíčkovou, která je velmi jemná, v tomto případě nemá smysl kupovat levná masa, a na talířek jsme dali kečup, hořčici, velmi kvalitní maďarskou sladkou papriku, pepř, sůl, pálivou omáčku z čili papriček a nezbytnou cibuli na jemno nakrájenou (to jsem se naplakal) a v lahvičce kvalitní sojovou omáčku. Na přání zákazníka jsme přidali vaječný žloudek a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

   Připomínám, že je to všechno jenom o dobrých surovinách. V případě tataráku se  nedá šetřit!

   Jako nejlepší perlivé víno, které nejlépe doprovodilo náš tatarák, jsme vybrali ROSECCO z Nového vinařství  v Drnholci. Panu řediteli chceme vzkázat: "Marku děláš to fakt dobře". Víno bylo jemně perlivé, růžové a příjemně nasládlé. Výborně korespondovalo s masovou chutí tataráku. Osvěžilo, i pokud jste si trošku víc očesnekovali topinku. Navíc dostalo stříbrnou medaili na soutěži Jarovín Rosé 2011. U nás si ho můžete vychutnat celé léto.

   Dobrou chuť přeje Aleš.

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika