Vinotéka a vinárna "U MYDLÁŘE"

MORAVSKÁ VÍNA

V naší vinotéce najdete mnoho druhů moravských vín, všech kvalitativních kategorií. Máme vína zemská, jakostní, přívlastková i raritní. Nabízíme vína ledová i slámová. Seznam vinařství, která jsme zařadili do našeho sortimentu, najdete v odkazu "Vinotéka".
Naše nabídka se neustále mění a je tak široká, že nelze na těchto stránkách zveřejňovat úplný seznam prodávaných vín, a tak Vám můžeme alespoň občas něco doporučit. 

NEDÁVNO JSME OCHUTNALI A DOPORUČUJEME:

 

Pinot Noir – výběr z hroznů 2011 z Nového vinařství – je opravdu skvělé moravské červené víno. Tváří se jako typické Burgundské, ale je od nás. Velmi jemná a delikátní chuť, pouze sametové třísilko, nádherná ovocná vůně, to vše z něj dělá evropský skvost. Toto víno má 15,5 % alkoholu, ale na rozdíl od ostatních, které disponují stejně vysokým procentem alkoholu, se nestalo štiplavým ani ohnivým, ale alkohol zde pouze zvýraznil, zaplnil a zakulatil celkový dojem z vína. Gratulujeme.

Sauvignonek z BM Vinařství z Tvrdonic je typickým zástupcem jemně ovocných svěžích vín s bohatou vůní připomínající meruňky či broskve a příjemnou chutí s malým nádechem kopřiv. Výborně sladěné. Ostatně celá tato řada vín je dost povedená, proto jsme je zařadili do dubnových akcí jako doprovodné pití ke grilovačkám, ale ochutnávat je můžete i samostatně.

André - claret 2011, polosladké - toš toto je fakt bomba. Toť totok sa nedá ani komentovať. Toš to musíte ochutnať sami. Ale nevím, kolik teho majů na skladě!! :):)

André Rosé 2011 - je to sice zemské víno, ale hrozny dozrály do přívlastku. Toto André je úplně jiného charakteru, než to předchozí. Není tak výrazně ovocné, je plnější a kořenitější. Pochází ze sprašových půd v okolí Drnholce, je příjemně pitelné a určitě také stojí za ochutnání. A navíc je z našeho sklepa, se kterým Vás v budoucnu určitě seznámím.

ŠALER - kdo by nechtěl ochutnat Špalkův vyhlášený Šaler, sladké dezertní víno podobné Portskému. Má také 20% alkoholu, je tedy stejně dezertní, ale je moravské, takže plné ovocných vůní a chutí.

VIŠŇOVÉ VÍNO ročník 2011 z vinařství Chateau Lednice je vskutku velmi zajímavý, řekněme až raritní, vinný produkt. Je vyrobeno klasickou reduktivní vinařskou technologií z višní, které dozrávají v sadech Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Lednici.
Víno je příjemně sladké, jak jinak než višňově ovocné, se stopami vanilky a hlavně překvapivě dobré.

ZWEIGELTREBE Rosé - pozdní sběr 2011 z vinařství Špalek Nový Šaldorf je velmi jemné, chuťově plné a ve svěžesti velmi vyvážené růžové víno. Můžeme ho doporučit popíjet i mimo obvyklé horké letní dny. Vyzkoušejte ho nyní, připomíná příjemný podzim.

V poslední době jsme si znovu prochutnali celou kolekci červených vín z Vinařství Čech Tvrdonice a můžeme říct, že "rostou do krásy". Především NERONET a CABERNET SAUVIGNON se velmi příjemně zakulatili, mají nyní sametovější tříslo a hebčí chuť. Kyselinky pomalu ustupují a všechna vína se zdají být hebká, plná a velmi příjemná.

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika